• İletişim

  TubitakYTE TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE)

  Çukurambar Mah. 1478. Cadde No:22 06100  Çankaya/ANKARA

  T +90 (312) 289 92 22
  T +90 (312) 284 92 22
  F +90 (312) 286 52 22
  KAYS-Destek

  logo_sygm1_copy KALKINMA BAKANLIĞI

  Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürlüğü

  Necatibey Cd No:110/A, 06100 Yücetepe/ Ankara

  Kalkınma Ajansları iletişim bilgileri için tıklayınız.

 •  
 •  
 • Ana Sayfa
 • /Eğitim
 • /Kalkınma Bakanlığı’na KAYS Yazılımı Eğitimi Verildi
Kalkınma Bakanlığı’na KAYS Yazılımı Eğitimi Verildi

Kalkınma Bakanlığı’na KAYS Yazılımı Eğitimi Verildi

Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) Projesi kapsamında Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürlüğü (BGYUGM) katılımcılarına KAYS Yazılımı eğitimi verilmiştir. Eğitim, 11.11.2015 tarihinde 10:00-12:30 saatleri arasında Kalkınma Bakanlığı’nda gerçekleştirilmiştir. Her yıl Ekim-Kasım aylarında gerçekleştirilen Bakanlık eğitiminin bu yıl dördüncüsü düzenlenmiştir.

Eğitime, Enstitümüzden Enstitü Müdür Yardımcımız Sn. Dr. Ahmet TÜMAY ile KAYS proje ekibinden Ender ÖZMEN, Özgür BAĞLIOĞLU, Emre PEKKAYA, Nesibe ÖZEN ÇİNAR ve Ömer AYDIN katılmıştır. Eğitimde, Kalkınma Bakanlığı’ndan BGYUGM Genel Müdürü Sn. Nahit BİNGÖL, İzleme, Değerlendirme ve Analiz Dairesi Başkanı Sn. Mustafa IŞIK, KAYS Proje Koordinatörü Sn. Leventcan GÜLTEKİN ile 29 Kalkınma Bakanlığı Uzmanı yer almıştır.

Sn. Mustafa IŞIK’ın açılış konuşmasıyla başlayan eğitimde Proje Yöneticimiz Ender ÖZMEN tarafından KAYS’ta son bir yılda gerçekleştirilen faaliyetler anlatılmış, eğitim kapsamı katılımcılarla paylaşılmıştır. Eğitimde, çalışma programı onay süreci, mali raporlar, gelir ve gider bütçeleri ve dinamik raporlama işlemleri detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Eğitim, Eğitim ve Tanıtım Birimi’nden Nesibe ÖZEN ÇİNAR ve Ömer AYDIN tarafından verilmiştir. Eğitim sırasında Bakanlık yetkililerinden geri bildirimler ve iyileştirme önerileri alınmış, yapılabilecek değişikliklerle ilgili görüş alışverişinde bulunulmuştur.