• İletişim

  TubitakYTE TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE)

  Çukurambar Mah. 1478. Cadde No:22 06100  Çankaya/ANKARA

  T +90 (312) 289 92 22
  T +90 (312) 284 92 22
  F +90 (312) 286 52 22
  KAYS-Destek

  logo_sygm1_copy KALKINMA BAKANLIĞI

  Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürlüğü

  Necatibey Cd No:110/A, 06100 Yücetepe/ Ankara

  Kalkınma Ajansları iletişim bilgileri için tıklayınız.

 •  
 •  
KAYS Projesi Uygulama Yazılımı’nın İlk Sürümü Gerçek Kullanıma Açıldı

KAYS Projesi Uygulama Yazılımı’nın İlk Sürümü Gerçek Kullanıma Açıldı

Planlandığı şekilde Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) Projesi’nin ilk sürümü bugün itibariyle gerçek kullanıma açılmıştır. Her bir ajans için Ajans Yetkilisi rolüne sahip bir kullanıcı Sistem’de tanımlanmış ve kullanıcı adı-şifre bilgileri Kalkınma Bakanlığı tarafından ayrı ayrı Sn. Genel Sekreter’lere e-posta ile bildirilmiştir. Tanımlanmış bu kullanıcı ile Ajanslarda sistemi kullanacak tüm kullanıcılar için hesap oluşturulabilmektedir. Kullanıcıların nasıl oluşturulacağı ve sistemin nasıl kullanılacağına dair bilgi TÜBİTAK tarafından Ajanslara verilen eğitimde anlatılmıştır. Aynı bilgilere KAYS Portal’in Yardım Sayfası’ndan (http://portal.kays.kalkinma.gov.tr/?p=553) da ulaşılabilmektedir.

Sistemin ilk kullanıcılarının Bağımsız Değerlendiriciler olacağı düşünülmektedir. Bu nedenle Ajanslarda daha önce Bağımsız Değerlendirici olarak görev yapmış kişilerin bilgilendirilmeleri, Bağımsız Değerlendirici Havuzu’nun bir an önce oluşması açısından önem arz etmektedir.

Sistem ile ilgili her türlü görüş ve öneri için KAYS Destek Hattı hizmet vermektedir. KAYS Destek Hattı ile ilgili detaylı bilgi http://portal.kays.kalkinma.gov.tr/?p=39 adresindedir.

Uygulamanın geliştirilmesi süresince desteklerini esirgemeyen İzleme, Değerlendirme ve Analiz Dairesi Başkanı Sn. Kamil TAŞCI’ya, Bakanlık KAYS Koordinatörü Sn. Muzaffer AÇIKGÖZ’e ve Ankara Kalkınma Ajansı Uzmanı Sn. Mustafa AKBAY başta olmak üzere tüm Ajans Yetkilileri’ne teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.