• İletişim

  TubitakYTE TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE)

  Çukurambar Mah. 1478. Cadde No:22 06100  Çankaya/ANKARA

  T +90 (312) 289 92 22
  T +90 (312) 284 92 22
  F +90 (312) 286 52 22
  KAYS-Destek

  logo_sygm1_copy KALKINMA BAKANLIĞI

  Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürlüğü

  Necatibey Cd No:110/A, 06100 Yücetepe/ Ankara

  Kalkınma Ajansları iletişim bilgileri için tıklayınız.

 •  
 •  
Yeni Sürüm v3.5.0 Versiyon Numarasıyla Yayınlandı

Yeni Sürüm v3.5.0 Versiyon Numarasıyla Yayınlandı

Proje ve Faaliyet Destek Yönetimi Bileşeni için hazırlanan yeni sürüm v3.5.0 versiyon numarasıyla 21.11.2013 tarihi saat 00:00 itibarıyla kullanıma açılmıştır. v3.5.0 versiyonu ile eski versiyon olan v3.4.0 versiyonu arasındaki farklar aşağıda listelenmiştir:

 

 


Hazırlık ve Başvuru Süreci ile İlgili Değişiklikler:

 1. Başvuru Sahibi (BS) tarafından yapılan başvurunun daha sağlıklı doldurulabilmesi için Başvuru Tamamlama sayfasına Başvuru Formu Kontrol Listesi eklenmiş ve başvuru sahibinin hangi adımları doldurduğunun veya hangi bilgileri eksik bıraktığının daha anlaşılır bir şekilde görüntülenmesi sağlanmıştır.

r1

 1. Proje Teklif Çağrısı (PTÇ) sürecinde, Başvuru Sahibi (BS) tarafından pdf olarak indirilen Başvuru Formu raporunda iştirakçi bilgilerinin Ortaklık Beyannamesi başlığı İştirakçi Beyannamesi olarak güncellenmiştir.
 2. Başvuru Sahibinin başvuru sırasında belirttiği ayni katkılar bilgisinin başvuru formu çıktısında görüntülenmesi sağlanmıştır.

Değerlendirme ile İlgili Değişiklikler:

 1. Genel Sekreter (GS) başarılı listeleri onaylama ve Yönetim Kurulu (YK) değerlendirme ekranlarında projelerin bütçe, Bağımsız Değerlendirici (BD) ve Değerlendirme Komitesi (DK) değerlendirme sonuçlarının liste şeklinde görüntülenmesi sağlanmıştır.

r2

 1. BD/DK kullanıcılarının gizlilik ve tarafsızlık ilkelerine uymaması durumunda belirli bir süreyle yasaklı konumuna getirilebilmeleri sağlanmıştır.
 2. PTÇ dönemine yıl, dönem, BD’nin günlük ve bir dönemde değerlendireceği en fazla değerlendirme sayılarının tanımlanabilmesi sağlanmıştır.

r3

 1. BD/DK kullanıcılarının performans değerlendirmesinin mali destek programı yerine PTÇ döneminde yapılabilmesi için gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

r4

 1. Reddedilen veya ön incelemeyi geçemeyen proje teklifi sahiplerine gönderilen bilgilendirme mektubunun e-posta olarak gönderilebilmesi sağlanmıştır.

İzleme Süreci ile İlgili Değişiklikler:

 1. BS kullanıcısı Ana Sayfa’sına Yaklaşan Olaylar ve Geciken Olaylar sekmeleri eklenmiştir. Sekmelerde, yararlanıcı raporları ve izleme ziyaretleriyle ilgili bilgilerin takvim olarak görüntülenmesi sağlanmıştır.

r5

 1. Sözleşmesi imzalanan projelerle ilgili Risk Yönetimi işlemleri tanımlanmıştır. Bu kapsamda projelere çeşitli riskler eklenebilmekte ve projelerin risk puanları hesaplanabilmektedir.

r6

 1. İzleme ziyaretleri girişi sırasında Ziyaret Edilen Yer(ler) bilgisinin de alınabilmesi sağlanmıştır.

r7

 1. Yararlanıcı tarafından yapılan ön ödeme talebi sırasında girilen ödeme tutarına göre ödeme oranının görüntülenmesi sağlanmıştır.
 2. Ara ve nihai rapor kapsamında performans göstergesi ile ilgili girilen açıklamaların rapor çıktılarında görüntülenmesi sağlanmıştır.
 3. İzleme ve Değerlendirme Birimi (İDB) ve Kalkınma Bakanlığı (KB) kullanıcıları için Ekipman Bilgileri, Satınalma Bilgileri ve Harcama Bilgileri raporunun alınabilmesi sağlanmıştır.

r8

 1. Destek programı kapsamında desteklenen projenin süresi tamamlandıktan sonra denetim raporlarının, proje kapanış raporunun ve yararlanıcı değerlendirme raporunun proje kapsamında Sistem üzerinde tutulabilmesi sağlanmıştır.

r9

 1. Zeyilname ve bildirim mektubu formlarında yer alan değişiklik konusuyla ilgili ifadeler düzenlenmiştir.
 2. İzleme ziyareti raporlarında, kullanılmayan performans göstergelerinin görüntülenmemesi sağlanmıştır.
 3. İzleme ziyareti raporlarında izleme uzmanının yaptığı yorumun görüntülenmesi engellenmiştir.
 4. İDB/İDB Başkanı (İDBB) Ana Sayfası’nda yaklaşan olaylar bölümünde yer alan tarihlerin olması gereken tarihten bir gün sonrasını göstermesi engellenmiştir.
 5. İDBB rolüne sahip kullanıcının yararlanıcı rapor ayrıntısı görüntüleme sırasında destekleyici dokümanları görüntüleyememesi sorunu giderilmiştir.

Genel Değişiklikler:

 1. Kullanıcı adı büyük harfle başlayan kullanıcıların Sistem’e girişi sırasında yaşadıkları sorun çözülmüştür.
 2. BD/DK Değerlendirme Görüntüle düğmesi BD/DK/APDK Değerlendirme Görüntüle olarak güncellenmiştir.
 3. İDBB rolüyle destek programına ait kaç proje desteklendiği, kaç izleme ziyareti yapıldığı, ara rapor ve sözleşme değişiklik bilgilerini içeren özet raporun alınabilmesi ve ilgili rapora ajans uzmanının yorumlarını ekleyebilmesi sağlanmıştır.

r10

 1. Sistem Yöneticisi (SY) tarafından alınan Özet Gösterge Bilgileri raporuna Kalkınma Bakanlığı Onayı bekleyen destek programlarının da dahil edilmesi sağlanmıştır.
 2. SY tarafından yıllık olarak Doğrudan Faaliyet Desteği’ne ait özet bilgilerin rapor şeklinde alınabilmesi sağlanmıştır.