• İletişim

  TubitakYTE TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE)

  Çukurambar Mah. 1478. Cadde No:22 06100  Çankaya/ANKARA

  T +90 (312) 289 92 22
  T +90 (312) 284 92 22
  F +90 (312) 286 52 22
  KAYS-Destek

  logo_sygm1_copy KALKINMA BAKANLIĞI

  Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürlüğü

  Necatibey Cd No:110/A, 06100 Yücetepe/ Ankara

  Kalkınma Ajansları iletişim bilgileri için tıklayınız.

 •  
 •  
 • Ana Sayfa
 • /Genel
 • /Yeni Sürüm v6.1.0 Versiyon Numarasıyla Yayınlandı
Yeni Sürüm v6.1.0 Versiyon Numarasıyla Yayınlandı

Yeni Sürüm v6.1.0 Versiyon Numarasıyla Yayınlandı

KAYS Projesi kapsamında hazırlanan yeni sürüm v6.1.0 versiyon numarasıyla 25.08.2015 tarihi saat 09:00 itibarıyla yayınlanmıştır. Sistem’e eklenen yeni özellikler aşağıdaki gibidir:


ÇPBMY Bileşeni Kapsamında Gerçekleştirilen İstekler
ÇPBMY kapsamında gerçekleştirilen istekler aşağıdaki gibidir:

 1. Proje desteğindeki ödeme talebine ait muhasebe fişlerinin indirilmesi ve ödenen tarih bilgisinin sisteme tarafından otomatik olarak güncellenmesi sağlanmıştır.
 2. Muhasebe Yetkilisinin hizmet ve yapım işlerine ait Hakediş bilgilerini sisteme girebilmesi ve raporlayabilmesi sağlanmıştır.
 3. Mizan raporunun 3 veya 4 kırınımla raporlanması sağlanmıştır.
 4. Muhasebe Yetkilisinin vadesi geldiği halde tahsil edilemeyen ajansın alacaklarını 120 hesaplardan 121 hesaplarına toplu bir şekilde aktarabilmesi sağlanmıştır.
 5. Muhasebe Yetkilisinin banka nakit durumu raporunu Excel, PDF veya Word formatında alabilmesi sağlanmıştır.
 6. Muhasebe Yetkilisinin mutemet avansını tek bir muhasebe fişi ile harcaması veya iade edebilmesi sağlanmıştır.
 7. Proje Muhasebe talepleri ekranında muhasebeleşen ve muhasebeleşmeyen fişlerin filtrelenerek gösterilmesi ve ÇPBMY Muhasebe talebi ile ilişkili fişin gösterilmesi sağlanmıştır.
 8. Gelir bütçesinin tarih aralığı verilerek raporlanabilmesi sağlanmıştır.
 9. Sistem tarafından otomatik oluşturulan fiş muhasebeleştirilirken çalışacak fişler borç/alacak çalışma durumuna ve hesap koduna göre sıralanmıştır.
 10. Gider bütçe raporundaki “Ödenek Tutarı (Aktarım Öncesi)” ifadesi “Ödenek Tutarı (Başlangıç)”, “Ödenek Tutarı (Aktarım Sonrası)” ifadesi “Ödenek Tutarı (Mevcut)” şeklinde değiştirilmiştir.
 11. Sistem Yöneticisinin harcama programının dönem bazında süresini uzatabilmesi veya kısaltabilmesi sağlanmıştır.
 12. Muhasebe Yetkilisinin ÇP ile birlikte oluşturulmuş gider bütçesini muhasebeleştirebilmesi veya gerekçe belirterek reddedebilmesi sağlanmıştır.
 13. ÇPBY ve KB Uzmanı tarafından ÇP onaylanırken, ÇP’ye ait gider bütçesi muhasebeleştirilirken ve ödenek ekleme yaparken ödenek kontrolü yapılması sağlanmıştır.
 14. Muhasebe fişi eklendiğinde, güncellendiğinde veya muhasebeleştiğinde fişe ait faaliyet bilgilerinin de fişin işlem geçmişine kaydedilmesi sağlanmıştır.

Bordro kapsamında gerçekleştirilen istekler aşağıdaki gibidir:

 1. Ek ödemeler sekmesine Konut (Nakit) ödeme türü eklenmiştir.
 2. İşten ayrılan personelin gün sayısı 30’dan az olduğu durumlarda puantaj kartında eksik gün nedeni girişi zorunluluğu kaldırılmıştır.

Gerçekleştirilen Diğer İstekler

 1. Proje teklifi geç teslim alma işleminde ilk geç teslim alma işleminden sonraki tüm kayıtların geç teslim alındı olarak işaretlenmesi yerine bu işlemin destek programının teslim adreslerine göre yapılması sağlanmıştır. Yani Ajans 3 adreste teslim alıyorsa, bir adreste geç teslim alma başladıysa o adresteki diğer teslim almalar da geç teslim olarak işaretlenmektedir.
 2. İDB tarafından izleme döneminde gerçekleştirilen işlemlerde projeler listelenirken başvuru sahibi bilgisinin de görüntülenmesi sağlanmıştır.
 3. Başvuruya kapatılan TD, DFD ve GPD programlarının tekrar başvuruya açılabilmesi sağlanmıştır.
 4. Ön izleme ziyareti personel atama işleminin kaldırılabilmesi sağlanmıştır.
 5. Sistemde yer alan pasif paydaşların sorgulama sonucu başvuru sahibi ekranına gelmemesi sağlanmıştır.
 6. Mali destek programı performans göstergesi işlemlerinde performans göstergesine ait kullanılmayan sütunlar (mevcut durum, hedef, gerçekleşen, tipi) kaldırılmıştır.
 7. Ödeme taleplerinde talep edilen tutarın ara ve nihai rapordaki değerlere göre veya ön ödeme oranına göre otomatik getirilmesi fakat değiştirilebilir olması sağlanmıştır.
 8. DTVT web servislerinde yapılan güncelleme sebebiyle DTVT servisine erişimde kullanılan ve atıl kalan erişim metotları güncellenmiştir.
 9. DTVT ada göre sorgulama servisinde alınan karakter kısıtı hatası düzeltilmiştir.
 10. PYBB ve İDBB tarafından TD, DFD ve GPD için de Destek Programı Raporları altında bulunan izleme dönemi özet raporunun alınabilmesi sağlanmıştır.